Testy


Design

Peugeot se nikdy nepouštěl do odvážných věcí ohledně designu, daleko raději dává přednost dlouho trvající eleganci, která se neokouká ani po několika letech a to nám dokázal už i model 405, který byl i po 10-ti letech stále považován za velmi elegantní auto.  Auto má protáhlé přední světlomety, koncernové stěrače směřují od sebe a dokonce i příď má větší výstavbu.


Interiér

Interiér Peugeotu 307 nezůstává za exteriérem pozadu. Palubní deska kombinující modrou a černou na stupňovitém vršku působí velmi lehce a elegantně a v jejím středu se nachází displej s informacemi. Středová konzole je spíše klasická a plynule navazuje na středový tunel. Najdete na ní ovládání rádia nebo klimatizace. Přístrojová deska nezůstává pozadu a je kvalitně sladěna se zbytkem interiéru. Použité materiály jsou kvalitní a na velké úrovni.

Řízení a řazení

Řízení Peugeotu 307 je jedním velkým potěšením. Auto má přesné řízení, Precizní jízdní vlastnosti a dokonce i minimální náklony v zatáčkách. Nesmíme opomenout brzdy, které jsou dávkovatelné a velmi účinné a automatickým spuštěním blikačů v případě zabrzděni. Spojka trochu dělala problémy, ale nebylo to více méně nic závažného.

Podvozek

Podvozek je velmi komfortní a sportovně laděný, kjterý je stavěný tak aby auto udržel na silnici i ve velmi špatných situacích.

Odkazy na testy